Bezpieczeństwo jest dla nas w Skanska kluczową wartością . Bezpieczne miejsce pracy postrzegamy jako klucz do udanego projektu i traktujemy je z najwyższą uwagą. Przedstawiamy tu wgląd w kulturę bezpieczeństwa w Skanska, codzienne doświadczenia i działania, które są częścią naszej strategii zarządzania bezpieczeństwem.
Bezpieczeństwo w Skanska
Bezpieczeństwo w Skanska
Kultura bezpieczeństwa
Podstawą naszej kultury bezpieczeństwa są zaangażowani ludzie i widoczne przywództwo. Cenimy wartości naszej firmy i każdego, kto się nimi kieruje.
Nieustannie kształcimy i szkolimy wewnętrznie nie tylko naszych pracowników, ale także pracowników podwykonawców, którzy pracują przy naszych projektach. Szkolenia koncentrują się na wymaganiach BHP oraz na umiejętnościach miękkich, które są kluczowe dla rozwoju kultury bezpieczeństwa.
Bezpieczeństwo to dla nas dialog – pytamy, jak wszyscy w naszej firmie postrzegają bezpieczeństwo i jak możemy je dalej rozwijać, w oparciu o ich spostrzeżenia. Pomaga nam w tym na przykład przejrzyste raportowanie obserwacji, zdarzeń potencjalnie wypadkowych i wypadków, dzięki którym możemy uczyć się na błędach i eliminować lub minimalizować ryzyko ponownego ich wystąpienia.
Żyć bezpiecznie
Zarządzanie bezpieczeństwem zaczyna się od właściwego planowania. Koncentrujemy się na planowaniu od wstępnego projektu, porzez fazę realizacji, aż do jego zakończenia. Najpierw staramy się wyeliminować zagrożenia tak, aby w ogóle one nie wystąpiły. Następnie wybieramy techniczne i często innowacyjne środki bezpieczeństwa, aby zminimalizować ryzyko. Na koniec wdrażamy środki organizacyjne i środki ochrony indywidualnej, w celu obniżenia wpływu pozostałych zagrożeń. Inwestycja budowlana jest jak żywy organizm, który wymaga koordynacji prowadzonych prac. Dlatego też kładziemy nacisk na bezpieczne planowanie pracy jako naszą codzienną rutynę.
Standardy BHP to podstawowe zasady, które pomagają nam zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa na naszych projektach. Opierają się one na przepisach prawnych, a często je rozszerzają, zwłaszcza w przypadku prac o wysokim ryzyku, takich jak prace transportowe, prace na wysokościach itp. Przestrzeganie ich jest nadzorowane i wspierane przez zespoły realizacyjne.
BHP - dokumenty do pobrania
Wymagania BHP dla zleceniobiorców
Wymagania BHP dla usługodawcy (przewoźnika)
Wymagania BHP do umowy na ochronę terenu
Wymagania BHP do umowy na świadczenie usług zurawiem wieżowym lub szybkomontujacym
Wymagania BHP dla Dostawców - zakupy na projekcie