c

Ustawa o ochronie sygnalistów

Realizując wymogi Ustawy o ochronie sygnalistów, Skanska S.A. wprowadza z dniem 25.09.2024 r. „Procedurę Zgłoszeń Wewnętrznych oraz Ochrony Sygnalistów”.


Zgłoszenia wewnętrzne


Realizując wymogi Ustawy o ochronie sygnalistów, Skanska S.A. wprowadza z dniem 25.09.2024 r. „Procedurę Zgłoszeń Wewnętrznych oraz Ochrony Sygnalistów”, której treść jest dostępna pod niniejszym linkiem.

Procedura określa sposób przyjmowania zgłoszeń o uzasadnionych podejrzeniach co do zaistniałego, bądź potencjalnego naruszenia prawa oraz prowadzenia działań następczych, w zakresie spraw objętych ww. ustawą.

Zgłoszenia może dokonać obecny lub były pracownik Skanska S.A. jak również inna osoba, która jest w jakiś sposób powiązana ze spółką, jak na przykład współpracownik, zleceniobiorca, etc. Skanska S.A. nie rozpatruje zgłoszeń anonimowych.

Zgłoszenia naruszenia prawa powinny być dokonywane w dobrej wierze, poprzez dostępne kanały zgłoszeń. Sygnaliście przysługuje ochrona przed działaniami odwetowymi.

W ramach realizacji procedury, zostają uruchomione przez Skanska S.A. następujące kanały zgłoszeń wewnętrznych:

  • telefonicznie –numer: +48 519 500 006
  • poczta elektroniczna - adres e-mail: Contact
  • poczta tradycyjna (listowne) – adres:
    Aleja „Solidarności” 173, 00-877 Warszawa
    obowiązkowo z dopiskiem: „Ustawa o Sygnalistach - POUFNE”


Zgłoszenia zewnętrzne

Od dnia 25.12.2024 r. zgodnie z zapisami Ustawy o ochronie sygnalistów zostanie zapewniona także możliwość dokonania zgłoszenia zewnętrznego, co do naruszenia prawa. Zgłoszeń zewnętrznych będzie można dokonywać do Rzecznika Praw Obywatelskich albo organów publicznych oraz – w stosownych przypadkach – do instytucji, organów lub jednostek organizacyjnych Unii Europejskiej.

Dane kontaktowe umożliwiające dokonanie zgłoszenia zewnętrznego, zapewni Rzecznik Praw Obywatelskich w Biuletynie Informacji Publicznej w oddzielnej, łatwo identyfikowalnej i dostępnej sekcji.

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2024